Сайт на стадії оновлення. Окремі функції працюють у тестовому режимі. Попередня версія сайту
29 серпня 2016 р
http://ukravtodor.gov.ua/zsuhttp://www.president.gov.ua/http://www.kmu.gov.ua/http://rada.gov.ua/http://www.mtu.gov.ua/http://www.nads.gov.ua/http://ukc.gov.ua/http://civic.kmu.gov.ua/http://www.acrc.org.ua/

Незабаром вантажівки їздитимуть міжміськими автомобільними дорогами України лише вночі

26.05.14

З початку червня транспортним засобам, загальною масою понад 24 тони або з навантаженням на вісь більше 7 тон, рух більшістю автомобільних доріг загального користування по всій території України з 10.00 до 22.00 буде заборонено.

 

Дорожники пояснюють: висока температура повітря у літній період призводить до значного нагрівання асфальтобетонного покриття через акумулювання сонячної радіації його темною поверхнею. За даними науковців, температура дорожнього покриття, за якої органічні в’яжучі переходять у розм’якшений стан, через що погіршуються його міцнісні характеристики, становить 40-42оС, які зумовлює температура повітря 28оС.

 

Рух великовагового транспорту за таких умов призводить до катастрофічних руйнувань дорожнього полотна – появи колій і зсувів, утворення деформацій, і, як наслідок – знищення цілих ділянок автодоріг.

 

За попередніми розрахунками, сума збитків дорожнього господарства через недбалу експлуатацію доріг компаніями-перевізниками щороку сягає 2 млрд. грн.

 

Саме тому, на виконання вимог Законів України "Про дорожній рух", "Про автомоібльні дороги", а також Постанови Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 №879 "Про заходи щодо збереження автомоібльних доріг загального користування" починаючи з 1 червня на  більшості автомобільних доріг загального користування в усіх областях України буде введено сезонне обмеження руху – вантажівкам буде дозволено рух лише вночі, а вдень вони перебуватимуть на спеціальних стоянках і майданчиках відпочинку, зокрема поблизу об’єктів сервісу. Дотримання цих вимог жорстко контролюватиметься Укртрансінспекцією, Державтоінспекцією та дорожніми підприємствами.

 

Рішення про введення сезонного обмеження вже прийнято в Житомирський, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Миколаївський, Хмельницькій, Черкаській і Чернігівській областях. Відповідні дорожні знаки та панно для інформування громадян в цих регіонах вже встановлено.


Прес-служба Укравтодору

Прес-служба Укравтодору

(044) 287 51 78
press@ukravtodor.gov.ua
Відділ контролю та документального
забезпечення Укравтодору
(044) 287 24 49
zvernenya@ukravtodor.gov.ua
Аналітично-диспетчерська група Укравтодору
(044) 287 11 40
kae@ukravtodor.gov.ua